Cięcie aluminium

Topienie ogrzewanie metalu

Aluminium, jako materiał stosunkowo tani i niezwykle plastyczny, znajduje zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle, jest też konkurencyjny dla tworzyw syntetycznych. Na przestrzeni lat nieustannie udoskonalano różne metody, mające na celu uzyskanie mniejszych elementów wykonanych z tego materiału.

Cięcie aluminium jest procesem znacznie mniej pracochłonnym, niż w przypadku metali o większej twardości, jak np. stali. W zależności od rodzaju elementu, jaki chcemy uzyskać dobiera się odpowiednie metody cięcia. Przy wyborze technologii ważne są również kwestie finansowe, a także ewentualne ograniczenia czasowe.

Metody cięcia aluminium

Obecnie powszechną metodą obróbki aluminium jest wycinanie z pomocą wiązki lasera. Metoda ta jest bardzo precyzyjna, z jej pomocą można uzyskać element końcowy o dowolnym rozmiarze oraz kształcie. Podobne rezultaty uzyskujemy stosując strumień wodny, metoda stosowana jest na zimno, co jest jej dodatkową zaletą.

Popularnym sposobem na obróbkę elementów z aluminium jest cięcie łukiem plazmowym. Metoda ta jest równie szybka jak cięcie wiązką lasera, jednak znacznie tańsza. Łuk plazmowy sprawdza się szczególnie w przypadku cięcia wielkoseryjnego, a także wówczas, kiedy chcemy uzyskać pojedynczy element aluminium.

Profesjonalny sprzęt do cięcia aluminium

W Jot-ka nieustannie inwestujemy w nowy asortyment, dzięki czemu obróbka aluminium przebiega u nas bezproblemowo. W zależności od rezultatu, jakiego oczekują nasi klienci oferujemy odpowiedni dobór sprzętu, dysponujemy m.in. nowoczesnym laserem, przecinarką plazmową, palnikiem gazowym (acetylenowo-tlenowym).

Cały sprzęt wykorzystywany w naszej firmie poddawany jest systematycznym konserwacjom oraz kontrolom jakościowym. Dzięki temu naszym klientom zapewniamy najwyższej jakości usługi, poparte długoletnim doświadczeniem w branży oraz profesjonalizmem. Oprócz aluminium, zajmujemy się też innymi metalami, np. stalą.

Nasza oferta

W Jot-ka specjalizujemy się w obróbce metali, w tym aluminium, wykorzystując przy tym różnego rodzaju techniki, w tym laserowe, gazowe oraz plazmowe. Nasza oferta skierowana jest nie tylko do zakładów produkcyjnych, ale także klientów indywidualnych, zainteresowanych szeroko rozumianą obróbką materiałów metalowych.

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnej Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 pn. „Wzrost konkurencyjności firmy JOT-KA na rynku producentów konstrukcji stalowych poprzez inwestycje w nowe technologie” o numerze umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.01.01.03-32-008/10-00 JOT-KA Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usług i Produkcji Metalowej Józef Klimowicz rozszerzyło ofertę o nowe usługi: obróbki blacharskie, koryta z blachy ocynkowanej oraz blachy stalowe cięte na wymiar.