Cięcie laserem blach i metali

Cięcie laserem

Wiązka lasera jest obecnie wykorzystywane w wielu dziedzinach, również przy obróbce różnego rodzaju metali. Wycinanie laserowe to rozwiązanie niezwykle precyzyjne, dlatego coraz częściej stosowane jest w przypadku blach polerowanych i szlifowanych, nie narusza bowiem ich powierzchni i nie wymaga dalszej obróbki.

Metoda ta ma bardzo dużo zalet, jest nie tylko szalenie dokładna, ale też nie wymaga dużego nakładu pracy i jest możliwa do zrealizowania w bardzo krótkim czasie. Poza tym technologia ta jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu można ją dostosować do indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb Klientów Jot-ka.

Definicja

Cięcie laserem polega na punktowym wprowadzeniu wiązki lasera na powierzchnię ciętego metalu, która szybko rozdziela jego powierzchnie, nie powodując skutków ubocznych, w postaci odkształceń czy poszarpanych krawędzi. W metodzie wykorzystywane są nowoczesnych i wysokowydajnych urządzeń, sterowanych z pomocą oprogramowania.

Cięcie laserowe oprócz absolutnej precyzji wyróżnia też doskonała jakość pracy, nieuzależniona od wybranej prędkości wykrawania. Poza tym metodę tą cechuje bardzo dobra stabilność, a także pełna optymalizacja laserowego cięcia. Jest to możliwe właśnie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu komputerowemu.

Zastosowania

Metoda cięcia wiązką lasera powszechnie wykorzystywana jest do obróbki blach aluminiowych, szczególnie w przypadku, kiedy chcemy uzyskać elementy o różnorodnych kształtach i rozmiarach, także w ilości seryjnej. Każdy, uzyskany tą metodą element jest już gotowym produktem, który nie wymaga dalszej obróbki.

Usługi cięcia laserem są także realizowane w przypadku materiałów wykonanych ze stali niskostopowej i niskowęglowej, w przypadku których inne metody, np. gazowe, nie są zalecane. Oprócz metali, z pomocą lasera mogą być cięte także inne materiały, w tym tekstylia, szkło, ceramika czy polichlorek vinylu.

Nasza oferta i cennik

W Jot-ka od wielu lat zajmujemy się szeroko rozumianą obróbką metali różnego rodzaju, w tym aluminium czy stali. Jedną z technologii wykorzystywanych w naszej firmie jest cięcie wiązką lasera, którą polecamy w przypadku bardziej wymagających elementów. Nasza oferta skierowana jest do firm oraz osób prywatnych.

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnej Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 pn. „Wzrost konkurencyjności firmy JOT-KA na rynku producentów konstrukcji stalowych poprzez inwestycje w nowe technologie” o numerze umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.01.01.03-32-008/10-00 JOT-KA Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usług i Produkcji Metalowej Józef Klimowicz rozszerzyło ofertę o nowe usługi: obróbki blacharskie, koryta z blachy ocynkowanej oraz blachy stalowe cięte na wymiar.