Cięcie plazmowe, gazowe i laserem

Firma JOT-KA oferuje swoim inwestorom usługi w zakresie kształtowania metali płaskich. Posiadając innowacyjną wypalarkę sterowaną CNC jesteśmy w stanie zagwarantować precyzyjne cięcie blachy przy zachowaniu dużej powtarzalności. Taki tryb pracy pozwala na szybką realizację zlecenia wyróżniającego się identycznym powtarzalnym kształtem.
Nowoczesne przecinanie blachy realizujemy za pomocą technologii cięcia plazmowego, tlenowego oraz laserowego. Innowacyjne urządzenie pozwala na realizowanie zlecenia z niezwykłą dokładnością, zgodnie z wymogami i zaleceniami postawionymi przez inwestora. Nasze usługi charakteryzują się także krótkim czasem realizacji.

Cięcie plazmowe

Cięcie łukiem plazmowym wyróżnia się dużą prędkością i efektywnością, będąc jednocześnie technologią szybką i stosunkowo tanią (cennik cięcia plazmowego jest udostępniany po wysłaniu zgłoszenia poprzez formularz w zakładce „Wycena”). Dysponując nowoczesną przecinarką plazmową, jesteśmy w stanie zaoferować kształtowe wykrajanie blachy o maksymalnej grubości 15 mm.
Plazmowe cięcie metali jest zalecane wówczas, gdy rodzaj blachy wymaga zastosowania innowacyjnych i bezpiecznych technologii albo zachodzi potrzeba wyjątkowej precyzji przy obróbce metalu. Tego rodzaju technologię warto rozważyć również w sytuacji, kiedy planowane jest cięcie tylko jednej sztuki albo cięcie wielkoseryjne.

Cięcie laserem

W przeciwieństwie do przecinania łukiem plazmowym, laserowe cięcie blach nie jest procesem szybkim. Jego tempo jest uzależnione od szybkości reakcji chemicznej między żelazem a tlenem. Technologia ma jednak tę zaletę, że jest niezwykle precyzyjna: pozwala dokładnie wycinać kształty i drobne otwory.
Cięcie laserem blach jest technologią mającą zastosowanie w wypadku miękkiej stali o grubości maksymalnie 30 mm. Wskazana jest wówczas, gdy inwestorowi zależy na wycięciu dowolnie skomplikowanych kształtów przy zachowaniu idealnej powtarzalności, niezależnie od wielkości serii produkcyjnej.

Cięcie gazowe

Cięcie tlenowe, nazywane inaczej cięciem gazowym jest jedną z najstarszych technologii kształtowania miękkiej stali. Cięcie palnikiem gazowym charakteryzuje się prostą i prostopadłą powierzchnią przecięcia. Dysponując nowoczesnym sprzętem, możemy zaoferować usługi spełniające najwyższe wymagania inwestorów.
Nowoczesne cięcie planikiem acetylenowo-tlenowym pozwala nam zrealizować zamówienia na kształtowe wykrajanie blachy o grubości nawet do 130 mm. Proces przebiega stosunkowo powoli, a jednocześnie bardzo wydajnie. Zarówno wycinanie plazmowe, jak i cięcie acetylenowo-tlenowe przeprowadzamy na stole roboczym o wymiarach 3100 x 12 000 mm.Previous Image
Next Image

info heading

info content

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnej Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 pn. „Wzrost konkurencyjności firmy JOT-KA na rynku producentów konstrukcji stalowych poprzez inwestycje w nowe technologie” o numerze umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.01.01.03-32-008/10-00 JOT-KA Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usług i Produkcji Metalowej Józef Klimowicz rozszerzyło ofertę o nowe usługi: obróbki blacharskie, koryta z blachy ocynkowanej oraz blachy stalowe cięte na wymiar.