Instalacje sanitarne

Firmy oraz osoby prywatne zlecające budowę konstrukcji stalowych w Jot-ka, otrzymują kompletny produkt końcowy. Oznacza to, że gotowy obiekt zaopatrzony jest również we wszelkie instalacje sanitarne, dzięki czemu nasi klienci mogą szybciej korzystać z budowli i oszczędzić sporo pieniędzy na przedsięwzięciu.

Nasi klienci na etapie projektu określają, jaki rodzaj instalacji sanitarnych ich interesuje, realizujemy zlecenia na podstawowe instalacje, wodne i kanalizacyjne, jak i dodatkowe – w tym klimatyzację. Dzięki temu gotowy obiekt ze stali w niczym nie odbiega od standardowych budowli betonowych i można z niego korzystać cały rok.

Co to jest instalacja sanitarna

Pojęcie instalacji sanitarnej jest bardzo szerokie, w jej skład wchodzi cały zespół instalacji budowlanych, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jej celem jest m.in. doprowadzenie do budynku wody zimnej oraz ciepłej czy odprowadzenie ścieków (instalacja kanalizacyjna/odpływowa).

Konstrukcja instalacji sanitarnej wykorzystywana jest również w celu ogrzania wnętrza budynku, głównie za pomocą centralnego ogrzewania gazowego. Na instalację sanitarną składa się bardzo wiele elementów, takich jak urządzenia zasilające, przewody, czy też baterie, grzejniki oraz przybory sanitarne.

Rodzaje instalacji sanitarnych

Podstawową formą instalacji sanitarnej, wykorzystywaną niemalże w każdych budynkach, jest instalacja wodna. To właśnie z jej pomocą doprowadzana jest bieżąca woda do kranów, również ciepła. Podstawą takiej instalacji jest orurowanie, poza tym w jej skład wchodzą także bojlery podgrzewające wodę czy zawory.

Bardzo ważnym elementem każdego budynku jest także instalacja kanalizacyjna, służąca do odprowadzania zużytej wody oraz ścieków. Jest to skomplikowany system, na który składa się orurowanie, kolektory oraz korytka. Stosowana jest również na zewnątrz, głównie w postaci rynien odprowadzających deszczówkę.

W budynkach mieszkalnych i innych obiektach, w których przebywają ludzie montowana jest również instalacja grzewcza. W całym budynku umieszcza się miedziane rury doprowadzające gorącą wodę do kaloryferów. Częścią instalacji grzewczej jest też kotłownia, opalana węglem, lub specjalny piec w przypadku ogrzewania gazowego.

Coraz częściej spotykanym rodzajem instalacji, szczególnie w biurach i budynkach przemysłowych, jest instalacja służąca do wentylacji. Za pośrednictwem specjalnych odpływów wentylacyjnych do budynku wprowadzane jest świeże powietrze z zewnątrz, a także odprowadzane są zanieczyszczenia. Powietrze często jest ogrzewane.

Kto może projektować instalacje sanitarne

W każdym budynku użytkowym niezbędne są instalacje sanitarne, konstrukcja ich wymaga jednak specjalnych uprawnień budowlanych. Montaż systemu grzewczego, wodnego czy kanalizacyjnego to bardzo skomplikowany proces, dlatego nie można powierzać tego zadania osobom i firmom pozbawionym kompetencji.

Firma Jot-ka prowadzi stałą współpracę z podwykonawcami, którzy mają bardzo duże doświadczenie w montowaniu różnego rodzaju instalacji sanitarnych, poparte odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi. Dlatego zamawiając w naszej firmie konstrukcje stalowe klienci mogą liczyć na profesjonalną usługę w tym zakresie.

Cennik instalacji sanitarnych

W Jot-ka na życzenie klienta montujemy również instalacje sanitarne. Cena usługi uzależniona jest od rodzaju instalacji (np. wodnej, grzewczej czy kanalizacyjnej), wielkości budynku oraz innych czynników. W celu podania szacunkowego kosztu montażu instalacji zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnej Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 pn. „Wzrost konkurencyjności firmy JOT-KA na rynku producentów konstrukcji stalowych poprzez inwestycje w nowe technologie” o numerze umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.01.01.03-32-008/10-00 JOT-KA Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usług i Produkcji Metalowej Józef Klimowicz rozszerzyło ofertę o nowe usługi: obróbki blacharskie, koryta z blachy ocynkowanej oraz blachy stalowe cięte na wymiar.