Laserowe cięcie blach

Już od wielu lat laser jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w medycynie, ale również w szeroko rozumianym przemyśle. Nic w tym dziwnego, w końcu laserowe cięcie blach to obecnie najlepszy i najbardziej precyzyjny sposób na wycinanie dowolnych kształtów w aluminium oraz innych tworzywach, nie tylko metalowych.

Obecnie w naszej firmie cięcie blach z pomocą lasera stanowi bardzo dużą część działalności. W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejsze sprzęty, które obsługiwane są przez doświadczonych i sumiennych pracowników. Wykorzystujemy możliwości lasera w maksymalnym stopniu otrzymując zadowalające rezultaty.

Co wyróżnia cięcie laserem

Cięcie laserem

Wycinanie laserem pozwala uzyskać najwyższej jakości elementy wykonanych z różnego rodzaju metali. Tą nowoczesną technikę wyróżnia absolutna precyzja, niemożliwa do uzyskania w przypadku standardowych metod cięcia elementów blaszanych. Dlatego to rozwiązanie jest obecnie powszechnie stosowane w przemyśle.

Metodę wyróżnia również maksymalna wydajność przy jak największym obniżeniu kosztów. Przy wykorzystaniu lasera można w znaczącym stopniu zmniejszyć liczbę pracowników, przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższego poziomu usług. Przekłada się to również na bardzo atrakcyjną cenę poszczególnej realizacji.

Zalety laserowego cięcia blach

Ta nowoczesna technologia posiada liczne zalety, dzięki którym powoli wypiera starsze metody cięcia blach. Metal wykrawany z pomocą lasera za każdym razem posiada identyczny kształt, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich elementów. Metoda pozwala uzyskać blachy o dowolnej liczbie rozmiarów i kształtów.

Wycinacie laserem działa w oparciu o najnowsze technologie, wykorzystywane jest w nim sterowanie CNC, dzięki któremu można uzyskać dokładność cięcia równą 0,1 milimetra. Metoda pozwala też uzyskać metal niewymagający dalszej obróbki, dzięki czemu cały proces jest znacznie szybszy i bardziej ekonomiczny.

Dlaczego warto wybrać laserowe cięcie? Nasza oferta

Laserowe cięcie

Z pomocą jednego lasera możliwe jest wycinanie blach o dowolnym kształcie i rozmiarze, których nie trzeba następnie poddawać dalszej obróbce. Laser umożliwia cięcie dowolnego metalu, nie tylko popularnego aluminium, ale również bardziej wymagającej stali, powszechnie wykorzystywanej we współczesnym przemyśle.

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnej Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 pn. „Wzrost konkurencyjności firmy JOT-KA na rynku producentów konstrukcji stalowych poprzez inwestycje w nowe technologie” o numerze umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.01.01.03-32-008/10-00 JOT-KA Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usług i Produkcji Metalowej Józef Klimowicz rozszerzyło ofertę o nowe usługi: obróbki blacharskie, koryta z blachy ocynkowanej oraz blachy stalowe cięte na wymiar.